Mayıs 19, 2018

Bireysel Terapi

 

BİREYSEL TERAPİ – YETİŞKİN PSİKOTERAPİSİ

 

 

İzmirTORBALI ‘da bulunan Vita Psikolojik Danışmanlık Merkezimizde ” Bireysel Terapi alanında uzmanlaşmış psikologlarımız ile takımlara veya bireysel sporculara profesyonel destek vermekteyiz.

 

Bireysel Terapi’nin alt alanlarından birisi olan Yetişkin Psikoterapi , bireyin kişisel yada sosyal kaynaklarıyla üstesinden gelemediği ve bireyin ruhsal anlamda kendisine rahatsızlık veren, yaşamındaki her türlü olumsuzlukla ilgili eğitimli bir uzmanla bireysel çalışmaya dayanan psikolojik yardım ilişkisidir.

 

 

PSİKOTERAPİ NEDİR VE KİMLER TERAPİ ALABİLİR ? 

 

 

Her birey kendine özel nedenler ile psikoterapiye başvurabilir ancak bütün bu farklı nedenlerin temelinde ortak bir motivasyon var ise bu da kendini ( düşüncelerini , davranışlarını..) değiştirmektir. Psikoterapide ise değişim sadece konuşarak mümkün müdür? Şunu belirtmek isteriz ki , kimse sadece konuşarak iyileşmez ama psikoterapi sadece konuşmadan ibaret değildir.

 

Psikoterapi özel bir ilişki biçimidir.Bireyler  ilişki içerisinde değişir ve hiçkimse böyle bir değişim yolculuğuna  güvenmediği biriyle çıkmak istemez . Özellikle de bu yolculuk kendi yaşam biçimi ile ilgili olduğunda daha tedbirli davranırız.

 

Bu değişim yolculuğunda psikologlarımız  yanınızda yer alarak  değişiminizin her aşamasında  size profesyonel destek  vermektedirler.

 

 

Konuşma Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Vita Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Merhaba 🍀
Size nasıl yardımcı olabiliriz?