Mayıs 19, 2018

Spor Psikolojisi

             

SPOR PSİKOLOJİSİ

 

 

İzmirTORBALI ilçesinde bulunan Vita Psikolojik Danışmanlık Merkezimizde ”Spor Psikolojisi” alanında uzmanlaşmış psikologlarımız ile takımlara veya bireysel sporculara profesyonel destek vermekteyiz.

 

Tüm dünyada bilimsel antrenman metotları hızla yayılmaya ve kullanılmaya başlamıştır.Bu bilimsel antrenman metotları kullanılarak bugün gelinen nokta sporcuların vücudununda bir limiti olduğu yani bir sporcunun hız,çabukluk,patlayıcı güç ve kuvvet gibi özelliklerinin bir noktaya kadar geliştiğidir.Bu bilimsel yapılan çalışmalarla sporcuların fiziksel özellikleri maksimum düzeye getirilmektedir.

 

Ancak günümüzde yeni yeni farkedilen diğer bir durumsa olayın sporcu psikolojisi bölümüdür.Dünya çapında başarı göstermiş takımlar ve sporcular bütüncül performans gelişimi sistemini uygulamaktadır.Bu sistemin parçalarından biriside spor psikolojisidir.

 

Spor psikolojisi sadece saha içi veya saha dışı sorunlar yaşayan sporcular için değil , bir sporcunun veya takımın potansiyelindeki performansa ulaşmasına da katkı sağlamaktadır.Örneğin ; 
Sporcular mücadele ederken ne düşünür? Duygularını nasıl kontrol eder? Kendilerini maça nasıl hazırlarlar? Fizyolojik ve psikolojik gerginlik ve kaygıdan nasıl korunurlar? Maçlara nasıl konsantre olurlar? Saha içinde ve dışında gelişen beklenmedik durumlar karşısında konsantrasyonlarını bozmadan mücadele edebilirler mi veya dağılan konsantrasyonlarını çok çabuk toparlayabilirler mi ? Tüm bu soruların çözümü her sporcuya göre değişmektedir ve her bir sporcu belli stratejiler kullanarak bunlara çözüm bulmaya çalışmaktadır ancak önemli olan bu stratejilerin doğruluğu ve uygulanış biçimleridir.

 

Vita Danışmanlık olarak takımlara ve/veya sporculara aşağıda belirtilen danışmanlık hizmetini vermekteyiz ;

 

Performans analizi

 

Takım birlikteliğini arttırmaya yönelik çalışmalar

 

Sporcularla bireysel seanslar

 

Mental antrenman

Konuşma Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Vita Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Merhaba 🍀
Size nasıl yardımcı olabiliriz?